Organik Vücut Bakımları

BODY  SCRUB (PEELING)

Pürüzsüz bir cilde sahip olmak ve gözeneklerinizin hava almasını sağlamak için deniz mineralleri  kullanılarak vücudun ölü hücrelerden arındırılması işlemidir. Vücudun ihtiyacına göre kullanılan serum ve kremler ile cilt canlanır ipeksi bir görünüm kazanır, vücuttaki ödem atılır. Body scrup düzenli olarak uygulandığında  vücutta sıkılaşma ve incelme gözle görülür hale gelir. Ayrıca vücudun ihtiyacına ve farklı cilt yapıları göz önünde bulundurularak (hassas cilt, alerjik cilt, lekeli cilt, güneş hasarına uğramış cilt) organik scrub' lar uygulanmaktadır.

 

YOSUN BAKIMI

Selülit ve lokal yağ fazlalıklarını gideren, toksin ve ödem atılımını hızlandıran kan dolaşımını artıran sağlıklı bakımlardır.

AROMA TERAPİ: Bitki özlerinden elde edilmiş karışımlardan hazırlanan yağlar kullanılarak uygulanan bir terapi yöntemidir. Bu terapi de dikkat edilen, temponun düşük ve hareketlerin şiddetinin hafif olmasıdır. Rahatlatıcı, gevşetici ve dinlendirici bir özelliğe sahip bir terapidir. Bu terapide oluşan etki hem yapılan temas hem de uygulanan yağın kimyasal özelliği ile olmaktadır. Farkı amaçlar için elde edilmiş yağlar terapi yağları ile belli oranlarda karıştırılarak uygulanmaktadır.

Özyağlarla (esansiyel yağlar) yapılan terapi, deri yüzeyini daha çok ısıtır ve yoğun kas, eklem ağrılarına ve zayıf dolaşım bozukluklarına çok faydalı olur. Aromatik özyağların keyifli kokusu, duygusal kaynaklı fiziksel sıkıntılar üzerinde de çok etkilidir. Öz yağlarla nefes rahatlatılabilir, sakinleşme ve yavaşlama ile kişi kendini daha iyi hissedebilir. Aroma terapi maksimum iyileştirme özelliği sağlar. Beynimiz, koku ve dokunma gibi farklı kaynaklardan farklı sinyallerle sürekli iyi yönde uyarılır. Kişi kendine bakıldığı ve şımartıldığı duygusuyla rahatlar, dinlenir, arınır ve denge bulur.

 

SELÜLİT TERAPİ

Selülit tedavisinin en önemli ayak terapisidir. Selülit oluşumunun başlıca nedeni dolaşım bozukluğudur. Kan ve lenf dolaşımındaki bozukluk ve yağ dokusundaki artış toksik madde birikimine yol açar. Selülit terapisi kan ve lenf dolaşımını harekete geçirir ve dokuların taze oksijen ile dolmasını sağlar. Selülit terapisi deri altı kan dolaşımını iyileştirerek damarların çapının daraltılması ve kanın bacaklardan düzenli olarak akmasını sağlar. Böylece bozuk kan dolaşımının yeniden düzenlenmesi, hücrelere daha iyi oksijen gitmesi ve toksit maddelerin vücuttan atılması sağlanır.

 

ANTİ-STRES TERAPİ

Gerginliği azaltır, sırt kaslarını gevşetir, ağrı ve tutulmaları engeller. Kamburlaşma, ağır yükler taşıma, kötü oturma pozisyonu, uzun süre ayakta durma, kasların gerilmesine ve düğümlenmesine  neden olur. Terapi kasları gevşeterek acı ve ağrıları hafifletir. Sinirler omurgadan başlayarak tüm vücuda dağıldığı için terapi doğrudan sinirleri etkileyerek sinir sistemini rahatlatır. Yavaş ve ritmik hareketlerle sakinleştirici ya da hızlı ve çabuk hareketlerle canlandırıcı etki yapar.

 

FIRMING VÜCUT BAKIMI

Deformasyona  bağlı gevşemelerde, sarkmalarda, toparlayıcı ve sıkılaştırıcı özel yosun, serum  ve kremler kullanılarak cildi canlandırıp  sıkılaştırıcı  etkisini vücuda bırakan çok özel bir bakımdır.

 

SLIMMING VÜCUT BAKIMI

Aktif spor akabinde düzenli olarak uygulandığında kan dolaşımını düzenleyen bakımdır. Bakımda kullanılan inceltici ürünler (scrub, yosun, yoğunlaştırılmış kremler, jeller ve serumlar) vücudun incelmesini sağlarken, inceltici manipülasyonlarla yapılan terapi vücudunuzu dinlendirir.

 

DETOKS VÜCUT BAKIMI

Kan dolaşımını hızlandıran ve kullanılan profesyonel bakım ürünleri ile vücuttaki ödem ve toksinleri atan yenileyici bir bakımdır.