Cilt Bakımları

YAĞLI AKNELİ CİLT BAKIMI

Sivilceler karma ve yağlı cilt yapısına sahip kişilerde özellikle ergenlik dönemi başta olmak üzere sıkça rastlanan bir cilt sorunudur. Ancak bu her yağlı ve karma ciltte sivilcelenme olacağı anlamına gelmez. Çünkü bu tamamen hormonların etkisi ile salgılanan yağ(sebum) oranı ile ilgilidir.Cilde sürekli parlak bir görünüm veren yağ salgısı zamanla gözenekleri tıkayarak özellikle alın-burun ve çene bölgelerinde siyah nokta ve komedonların oluşmasına neden olur. Eğer kişi düzenli olarak cildini bu siyah noktalardan arındırmaz ise bunlar gözenekleri tamamen tıkar, cildin oksijen ile temas edip hava almasını engeller. Bu da zaman içerisinde cildin son derece solgun ve cansız gözükmesine neden olur ve en önemlisi yağ salgılanması devam ettiği için oluşan siyah noktalar önce sivilcelere daha sonra da yoğunlaşarak akne ve kistik aknelere dönüşebilir.

KURU CİLT BAKIMI

Cilt yağını tamamen kaybeder ve ciltte pullanma meydana gelir bununla birlikte ciltte kırışma ve cansızlık gözlenir . cildin yağını ve nemini tekrar kazandırmak için bakımlar yapılır.

 

NEM BAKIMI

Genel olarak genetik ve çevresel faktörlerden kaynaklanan kuru,cansız ve nemini kaybetmiş ciltlere uygulanır.Cilde yoğun nem veren özel serum ve maskelerle tamamlanır.

 

HASSAS CİLT BAKIMI

Hassasiyeti azaltıcı ve sakinleştirici bakımdır.uygulamalar özel hassas cilt bakım serileriyle yapılmaktadır.

 

DERMA TERAPİ CİLT BAKIMI

Ucunda 0,5 mikro iğneler bulunan bir rolonla cilde derma kanallar açılarak cildin ihtiyacına göre  serum ve vitamin uygulanır ,cilt yenilenmiş bir görünüm kazanır.

 

DERMA TERAPİ GÖZ BAKIMI

Göz çevresindeki halkalanmalarda ve morluklarda ilk seanstan itibaren etkili sonuçlar gözlenmektedir. Kaz ayakları ve mimik çizgileri yok olmakta daha pürüzsüz ve taze bir yapı kazanmaktadır.

 

DERMA TERAPİ LEKE BAKIMI

Ciltteki lekelenmelere karşı da uygulanan roller bakım lightening leke açıcı bakım ürünleriyle lekelerin renklerini açarken  daha aydın,canlı ve parlak bir görünüm kazandırır…

 

HYDRADERM LIFT BAKIMI

İlk seanstan itibaren gözle görülür sonuçlar veren bu bakım daha net, sağlıklı  ve parlak bir güzellik sunuyor. Rahatlatıcı bir seans ile cildiniz adeta yenileniyor…Düzenli periyodlarla uygulanan bakımların ardından cildiniz tazeleniyor.

Hydraderm lift; Kaslara egzersiz yaptırarak yüzü derinlemesine sıkılaştıran bakım sayesinde yüz hatları mükemmel  bir görüntüye sahip oluyor.Yüz hatlarında yenilenmiş bir ifade oluşturuyor. Düzenli seanslar sayesinde cildiniz daha sıkı ve pürüzsüz bir görünüm kazanıyor.

 

LEKE BAKIMLARI

Cilt yaşlanmasının ilk belirtilerinin nedenleri cilt nemindeki azalma ve cildin doğal soyulma, kendi kendini yenileme hızındaki yavaşlamadır. Bu da ince çizgi ve kırışıklıklara, eşitsiz cilt tonuna, kahverengi lekelerin oluşmasına, kuruluğa, cilt diriliğinde azalmaya ve donuk – mat bir cilt görüntüsüne neden olur. LCA kompleks içeren ileri AHA teknolojisi, laktik asit, tartarik asit, salisilik asit, malik asit ve bir döngü sürecinde çalışan bir dizi antioksidan vitaminlerden oluşur. Cildin ölü hücrelerden arınma sürecini normalleştirir. Hücre yenilenme oranını artırarak daha genç ve sağlıklı bir görünüm kazanmasına yol açar. Cildin nazikçe soyularak ölü hücrelerden arındırılması, yağlı ve geniş gözenekli ciltlerin normalleştirilmesi, hassas ve kızarık ciltlerin normalleştirilmesi, ince çizgi ve kırışıklıkların azalması sağlanır.

 

KLASİK CİLT BAKIMI

Cilt temizliği cilt bakımında en önemli aşamalardan biridir.Ciltte gün içinde vücudun  ürettiği ter ve yağ ile birlikte çevresel faktörler,serbest radikaller cildin yüzeyinde bir tabaka oluşturmaktadır. Dolayısıyla cildin yeterli oksijen almasını engeller. Cildin ihtiyacına ve yapısına göre uygun bakımlar düzenli periyodlarla uygulanmalıdır. Bu yüzden cilt bakımına genç yaşta başlayıp cildin türüne uygun cilt bakımı yapılmalıdır.

HYDRA FACIAL CİLT BAKIMLARI

Hydra facial; cilt temizliği yaparken aynı anda gençleştiren ve ciltteki sorunlarını gideren bir anti-aging bakım sistemidir. Basınçla püskürtülen vakumlu bir başlıkla ölü dokular temizlenirken, aynı başlıkla cilde antioksidanlar, peptidler, glikolik asit, salisilik asit ve hyaluronik asit pompalanarak cilt yenilenir.

  • Cilt Temizleme
  • Leke Bakımı
  • Akne Bakımı
  • Nem Bakımı
  • Lifting
  • Anti-aging